+90(532) 347 34 41 - Nato Yolu Cd. Koçak Sk. No:6 Dudullu -İST.

Sosyal Medyada Biz}

Suadiye Koltuk Tamir

Suadiye Koltuk Tamir

Suadiye Koltuk Tamir Hizmeti

Koltuk tamir hizmetinden faydalanmak için öncelikle koltuğunuzdaki sorunları hesaba katmalı, sonra da nasıl bir hizmet istediğinizin kararına varmalısınız. Koltuk tamirinde ön yüz, iç aksan, yaylı sistem gibi farklı bileşenler değerlendirilebilir; zira bir koltuğu, modeline de bağlı olmakla beraber, bu sistemler yan yana getirir.

Koltuk tamir hizmeti, farklı firmalar tarafından verilmekle beraber her firmanın birbiriyle aynı kalitede çalışma gerçekleştirdiğini düşünemezsiniz; çünkü kimi işlerde yaratıcılık ön plana çıkarken kimi işler tamamen teknik üzerine yoğunlaşır. Özellikle klasik koltuklarda düzenlenen koltuk yüzü tamirinde koltuğun son derece şık bir tasarımla yeniden düzenlenmesi, böylece eskisinden bile daha güzel olması beklenir; fakat böyle bir düşünenin her zaman gerçeğe dönüştüğünü göremeyiz.

Suadiye Koltuk Tamir 

Koltuk tamir hizmetinin en önemli bileşenleri muhakkak orijinal koltuğun devam ettirilmesi arzulanan vasıflarına göre hareket edilmesiyle başlar; çünkü bilhassa klasik koltuklarda bulunan tasarımı farklı bir tamirle bozmak, koltuğun tüm yapısını değiştireceğinden gereksiz bir iş ortaya çıkmış olur.

Koltuk tamirinde mevcut koltuğun yüz bezine uygun kalitede bez seçilmesi, benzer ya da arzu edilen şekilde farklı bir tasarım yaratılması; koltuğun yaratıcı unsurlarının dikkate alındığı alanlar arasında bulunur. Koltuk tamirinde mevcut yüzün birebir aynısını bularak onun tekrar koltuğa dikilmesini arzulamak, maalesef her zaman gerçekleşmez; çünkü aynı yüzün tekrar kullanılması, koltuğu üreten firmaca gerçekleşir. Onun yerine koltuk yüzünün talep edilen başka bir tasarımla değiştirilmesi gerekir ki bu da koltuk tamirinin belki de en önemli kısmı olarak söylenebilir.

Suadiye Koltuk Boyama, Onarma ve Kaplama

Koltuk tamirinde boyama, koltuğun ahşap kısmının ilk günkü halinde gözükmesini sağlarken kaplama işi ise koltuk yüzeyinin şık ve estetik yapısına kavuşmasını mümkün kılar; ayrıca onarım da koltuğun iç aksanın kaliteli derecede kullanılmasına zemin hazırlayarak koltuğun ömrünü uzatır. Bu üç farklı çalışma içinde firmadan firmaya katiyetle değişecek olanın koltuk yüzü olduğunu söyleyebiliriz; tabi koltuk yüzüyle beraber boyamanın da ciddi bir iş olduğu es geçilemez. Koltuğun mevcut kalitesinden bir üst seviyeye çıkması için hem onarımın hem boyamanın hem de kaplama işinin yüksek standartta tertip edilmesi gerekir.

06 Mayıs 2017
828 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN