+90(532) 347 34 41 - Nato Yolu Cd. Koçak Sk. No:6 Dudullu -İST.

Sosyal Medyada Biz}

Köşe Koltuk Takımları

Köşe Koltuk Takımları

Köşe Koltuklarının İşlevleri

Köşe koltuk takımları alanı dar olan oturma odaları için büyük bir kurtarıcıdır. Küçük bir alanda büyük bir işlevi olmaktadır. Oda içerisinde güzel görünüm yaratırken odanın boyutunun daha büyük görünmesini sağlar. Büyük oturma grupları yerine kullanılabilecek küçük kurtarıcılardır. Bunun yanında köşe koltukları sayesinde oda da daha modern bir görünüm yaratılabilir. Bu iki sebepten son yıllarda oldukça fazla tercih edilen koltuk takımıdır. Kullanımı gibi temizliği de kolaydır.

Köşe Koltuk Takımları Neye Göre Alınmalıdır?

Köşe koltuk takımları seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.

  • Köşe koltukları alınırken öncelikle odanın ölçüleri alınmalıdır. Odanın boyutundan küçük ya da büyük alınacak köşeli koltuklar kötü bir görünüm yaratabilecektir.
  • Köşe koltuk alınırken koltuğun yay yapısı yani rahatlığına da dikkat edilmelidir. Her yerinden kaplandığı kumaş ve iskelet yapısına dikkat edilmelidir.
  • Köşeli koltuğun iki parçalık olan koltuklarının doğru ve sabit bir şekilde yerleşip yerleşmediğine dikkat edilerek alınmalıdır.
  • Koltuk kumaşının desen yapısı ve kumaş üzerindeki dikişin sağlamlığına bakılmalıdır. Dikiş eğer hemen söken ya da yanlış şekilde yapılmışsa kötü bir görünüm yaratacaktır.
  • Koltuğun kumaş yapısı ve kullanılan yastıkların kumaş yapısına dikkat edilmelidir. Yastıklarla farklı renkte olan koltuklar alınırken renk uyumu ve desen uyumuna da bakılmalıdır.
  • Koltuk kumaşının kolay temizlenip temizlenmemesine bakılar tercihe yapılmalıdır. Aksi takdirde kişi oldukça yorulabilecektir.
  • Alınacak köşeli koltuk takımının oda ile ve odadaki diğer eşyalar ile olan uyumuna da dikkat edilmelidir.
  • Köşeli koltuğun iskeletinin sağlamlığı da önemlidir. Dik bir şekilde sırtın yapısına zarar vermeden aynı zamanda odaya da uyum sağlamalıdır.
  • Köşeli koltuk seçilmeden önce kullanılacak odanın boyutu hesaplanmalı ki ileride oluşabilecek durumların önüne geçilesin.

Köşeli Koltuk Nereden Alınır?

Köşe koltuk takımları alınırken yapılacak küçük bir araştırma sonucu kişi zevklerine uygun aynı zamanda da evine uygun olan bir koltuk bulabilir. En yakın satış noktasından ya da internetten sipariş edilebilecek köşeli koltuk için siparişin verebilirsiniz. Adından söz ettiren bu konuda farkını ortaya Ekol Koltuk farkını göreceksiniz

15 Nisan 2017
1.564 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN